EN | CZ 

Ing. Pavel Kuchynka (*1970)

Kontakt: 774 354 374; pavel.kuchynka@umc.cz

Pokud chcete faráře oslovit přímo, můžete to udělat prostřednictvím e-mailu nebo telefonu uvedených v kontaktu.

Pavel je Plzeňák, promovaný strojní inženýr, který našel osobní vztah s Bohem právě v období svého vysokoškolského studia. Psal se tehdy r. 1990. Necelý rok na to byl pokřtěn a stal se členem Evangelické církve metodistické v Plzni. Po nějaké době rozpoznal volání do duchovní služby. Počátky Pavlovy služby v církvi budou už provždy spojené s plzeňským Lochotínem a s tehdy nově vznikající farností. Teologickou přípravu – v tomto převratném období naší společnosti – získával doslova za pochodu v rámci teologického kurzu církve. V Plzni poznal také svoji ženu Štěpánku. V Plzni se jim narodily i jejich dcery Anna a Marie.

V r. 96 se však Kuchynkovi na 20 let s Plzní rozloučili. Pavel byl církví pověřen vedením farnosti ve Slaném. Tam se Kuchynkovým narodil syn Michael. Během pobytu ve Slaném a pak také v Praze ve Strašnicích si Pavel dálkově prohluboval teologické vzdělání na Evangelikálním teologickém semináři v Praze. Po osmi letech ve Slaném, šesti letech v Praze a necelých šesti letech ve Znojmě, se Kuchynkovi vrátili zpět do Plzně.

V r. 2012 ve Znojmě prožili Kuchynkovi nejtěžší životní ztrátu – smrt prvorozené dcery – kterou zavinila cizí nedbalost. Ve Znojmě se Pavlovi otevřela cesta ke službě kaplana na oddělení onkologie tamější nemocnice. Absolvoval základní výcvik krizové intervence a stal se členem Asociace nemocničních kaplanů. Této službě – se kromě té farářské – věnoval pravidelně jeden den v týdnu více než dva roky.

Ve volném čase Pavel nejraději zamíří do přírody, rád se podívá na zajímavý film nebo dokument, čte a pravidelně sportuje.

Motto

„Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité je očím neviditelné.“

(Antoine de Saint-Exupéry)

Nabídka

Pokud stojíte o osobní návštěvu a rozhovor, farář vám bude rád k dispozici. Neostýchejte se mu napsat nebo zavolat :)

Kontakt:

Telefon | +420 774 354 374

Email | lochotin@umc.cz

Ukázat na mapách | Přejít na Facebook

Adresa: Bolevecká náves 2016 / 2 | 323 00 Plzeň

Přihlášení

IČ | 66365988

© 2024 ECM Plzeň 1 - Lochotín

yii\base\ErrorException
Error

PHP Core Warningyii\base\ErrorException

PHP Startup: Unable to load dynamic library '/usr/lib/php/20131226/curl.so' - /usr/lib/php/20131226/curl.so: undefined symbol: zend_unset_property

$_GET = [
    'name' => 'farar',
    'o-nas/farar' => '',
];